ตัวต้านทานชิป SMD Multicomp Pro MCWR06X1601FTL 1K6 1% 0.1W 0603 ฟิล์มหนา
โมเดล:
MCWR06X1601FTL
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
1.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
1.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V