Multicomp Pro MCWR04X8201FTL Res, 8K2, 1%, 0.0625W, 0402, ฟิล์มหนา
โมเดล:
MCWR04X8201FTL
Resistance
8.2 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
8.2 kohm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
50 V